بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل در رشته های آی IT و مهندسی خواهان دریافت پذیرش از کشور استرالیا هستند و به دنبال دانستن شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور هستند. در این مقاله از مجله مهاجرتی به طور خلاصه اطلاعاتی درباره رشته آی تی استرالیا را می توانید مطالعه کنید.

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی به دنبال تحصیل در حوزه‌های مختلف مهندسی و فناوری در استرالیا هستند. این رشته‌ها شامل مهندسی شهری، مهندسی الکترونیک، مهندسی اتومبیل، فناوری اطلاعات، کاربردهای رایانه و… می‌شود. تسهیلات پژوهشی پیشرفته، بازار کار پس از فارغ‌التحصیلی و اعتبار جهانی مدارک دانشگاهی از جمله مزایایی هستند که این رشته‌ها جذابیت زیادی برای دانشجویان بین‌المللی، به ویژه از کشورهایی مانند ایران و هند دارند.

در ضمن، بسیاری از دانشگاه‌های برتر استرالیا جزء 50 دانشگاه برتر در این حوزه‌ها قرار دارند. به عنوان مثال، دانشگاه نیو ساوت ولز با رتبه 37 و دانشگاه ملبورن با رتبه 41 جهانی در علوم کامپیوتر و فناوری شناخته شده‌اند.

دوره های تحصیلی IT در استرالیا

1- لیسانس تحلیل داده‌های کاربردی

مدرک لیسانس تحلیل داده‌های کاربردی مهارت‌ها و دانش لازم در تحلیل داده‌ها را ارائه می‌دهد. شما در مورد روش‌ها و اصول تحلیل داده‌ها در مباحث بیگ دیتا، داده کاوی، برنامه‌ نویسی، یادگیری ماشینی، مصورسازی داده‌ها و رایانش ابری آموزش می‌بینید. این مدرک شما را برای یک حرفه موفق در تجزیه و تحلیل داده‌ها یا برای ادامه تحصیل در مدارج بالاتر آماده می‌کند.

2- لیسانس سیستم‌های اطلاعاتی و لیسانس بیزینس (دو مدرک)

مدرک لیسانس در سیستم‌های اطلاعاتی به شما مهارت‌های لازم در انتخاب و پیاده سازی فناوری‌های مختلف کامپیوتری را ارائه می‌دهد. دانشجویانی برای مدرک دوگانه (دو مدرک) ثبت نام می‌کنند، این امکان را دارند از بین رشته‌های مختلف مرتبط با رشته بیزنس از جمله امور مالی، اقتصاد، مهمان نوازی، مدیریت ورزش، تجارت بین المللی، بازاریابی و منابع انسانی یکی را انتخاب کنند. شما در نهایت دو مدرک مختلف دریافت می‌کنید.

3- لیسانس علوم کامپیوتر گرایش برنامه نویسی سیستم‌ها

این دوره تحصیلی به شما کمک می‌کند تا در حوزه برنامه نویسی به یک متخصص تبدیل شوید. لیسانس علوم کامپیوتر گرایش برنامه نویسی سیستم‌ها بر افزایش مهارت در زبان برنامه نویسی C/C++ و همچنین مهارت‌های برنامه نویسی در سطح سیستم متمرکز است. این گرایش بسیار محبوب است و بازار کار خوبی در استرالیا دارد. شما بعدها می‌توانید در مقاطع تحصیلی بالاتر نیز مشغول به تحصیل شوید.

4- کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر (به صورت Coursework)

این مدرک برای دانشجویانی طراحی شده است که می‌خواهند وارد حوزه هیجان انگیز و همیشه در حال رشد علوم کامپیوتر شوند. برنامه درسی این دوره به گونه‌ای طراحی شده است که به دانشجویان این فرصت را بدهد تا مهارت‌ها و دانش خود را در موقعیت‌های واقعی به کار گیرند. کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر Coursework شامل واحدهای تحقیقاتی نمی‌شود و شما نیازی به ارائه تز ندارید.

5- کارشناسی ارشد تجزیه و تحلیل

رشته تجزیه و تحلیل یا آنالیتیکس مطالعه داده‌هایی است که به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرند. این دوره تحصیلی شامل طیف گسترده‌ای از دروس اصلی و انتخابی است که به شما امکان می‌دهند به تمامی مباحث تسلط پیدا کنید. این دوره با واحدهای درسی کارآموزی ارائه می‌شود. بنابراین تجربه عملی شما افزایش پیدا می‌کند تا بتواند بعد از فارغ التحصیلی در بازار کار به عنوان تحلیلگر داده موفق عمل کنید.

سطح بازار کار IT در استرالیا

کامپیوتر و IT در استرالیا یکی از پر رونق ترین بخش ها برای استخدام می باشد. در حالی که همه گیری بیماری کووید 19 موجب کاهش شدیدی در نرخ استخدام های سال به سال در تمام صنایع استرالیا شده، اما بخش IT روند رو به رشدی را به خود دیده است. مطابق با آخرین نمودار اقتصادی LinkedIn رشد استخدام در بخش نرم افزار و فناوری اطلاعات 17.3 درصد افزایش یافته است. افزایش استخدام ها را می توان تا حدودی به این واقعیت نسبت داد که بخش های نرم افزاری و IT به احتمال زیاد، نیاز به حضور فیزیکی کارمندان خود نداشته اند.

By admina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *